Покрокова інструкція
На підставі Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники АТО мають право на першочергове забезпечення житловою площею.
Законодавець встановив термін, з настанням якого учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, інваліди війни та прирівняні до них особи забезпечуються житловою площею. Він становить два роки з дня взяття на квартирний облік.
Учасник АТО може отримати житло у випадку, якщо він: забезпечений житловою площею, нижчою за встановлений рівень; проживає у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї; проживає за договором піднайму житловою приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму житловою приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; проживає тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; проживає у гуртожитку.
Для того щоб стати на квартирний облік, слід звертатися:
- За місцем проживання: до виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.
- За місцем роботи: до підприємств, установ, організацій, в яких працює учасник АТО, що ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві.
- До житлової комісії військової частини — для військовослужбовців за контрактом та членів їх сімей.
Крок № 1
Звернутися до місцевих органів влади із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити про право першочергового одержання житлових приміщень. До заяви повинні додаватися такі документи (перелік орієнтовний): копія паспортів всіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік; копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу; копії свідоцтв про народження дітей; довідка про склад сім’ї; довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада); копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни; якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо); у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність житлового приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам; у разі проживання за договором піднайму житлового приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО; у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Крок № 2
Отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів.
Крок № 3
Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на першочергове отримання житла (не більше двох роки для учасника бойових дій, який дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях).
Крок № 4
Отримати ордер на житлове приміщення. Житло надається у безстрокове користування.
Звертаємо вашу увагу, що у разі неотримання житла, ви маєте право на грошову компенсацію, за належні для отримання житлові приміщення у розмірі, що встановлює КМУ.
Докладнішу інформацію про пільги учасникам бойових дій можна дізнатися у Роздільнянському місцевому центрі з надання вторинної правової допомоги за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності (Свердлова), 2. Тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66. E-mail: rozdilna.odesa@legalaid.gov.ua.
Роздільнянський місцевий центр з надання вторинної правової допомоги.